Липень місяць видався надзвичайно багатим на змагання, особливо європейського та міжнародного рівня. Пропонуємо вашій увазі, короткий огляд результатів та досягнень українських спортсменів:

З 2 по 14 липня в Неаполі (Італія), проходила Всесвітня Універсіада. В загальному заліку Україна посіла 11е місце, здобувши 20 медалей різного ґатунку в різних видах спорту (6 золотих, 7 срібних та 7 бронзових). Змагання з легкої атлетки проходили з 8 по 13 липня. Загалом легкоатлети принесли в українську скарбничку 5 золотих та 3 срібні медалі. Це дозволило посісти 2е загальнокомандне місце, серед всіх збірних. Призерами Всесвітньої Універсіади стали:

Бех-Романчук Марина довжина 6,84 м І
Чумаченко Юлія висота 1,94 м І
Климець Ірина молот 71,25 м І
Корсун Ольга потрійний 13,90 м І
Миколенко Марія, Голенєва Анастасія, Климюк Катерина, Мельник Тетяна Естафета 4х400м 3.30,81 І
Геращенко Ірина висота 1,91 м ІІ
Регеда Сергій молот 74,27 м ІІ
Собчук Олена, Філюк Марія, Мирончук Валентина Спортивна ходьба 20км ІІ (команда)

В цих змаганнях приймали участь і чернігівські спортсмени, які, нажаль, зараз представляють інші регіони країни:

Миколенко Марія, окрім золота в естафеті 4х400м, посіла 4е місце в фіналі бігу на 400м з бар’єрами, показавши свій кращий результат сезону – 56,55 ;

Красутська Анна у фіналі  з потрійного стрибка, показала результат 13,56 м і посіла п’яте місце;

Поздняков Олексій, на дистанції 200м, з результатом 21,67, не зміг потрапити до наступного кола змагань.

◊◊◊

6-7 липня в Лондоні пройшов Кубок Європи на 10 000 м. Найкраще серед українок виступила Даря Михайлова , посівши сьоме місце з особистим рекордом 32.27,41, Котовська Ольга показала результат 33.01,96, Валерія Зіненко – 33.05,24. Жіноча команда посіла ІV загальнокомандне місце. Серед чоловіків найкраще себе показав Богдан-Іван Городиський – 28.27,44, також гарно виступили Нижник Микола – 29.02,45, Сірук Дмитро – 29.03,30, Романенко Роман – 29.04.10. Чоловіча команда посіла VІ загальнокомандне місце.

◊◊◊

7 липня швейцарське містечко Цермат, приймало Чемпіонат Європи з гірського бігу. Спортсмени повинні були подолати 10,1 км з набором висоти +1030м/-45м. Україну представляли три спортсмени:

Олена Китиця -1:09,42 – 30е місце;

Олександр Ченікало – 59,45 – 41е місце;

Богдан Добранський – 1:02,30 – 60е місце.

◊◊◊

11-14 липня в Евле (Швеція) пройшов молодіжний Чемпіонат Європи (U23), на якому українська команда здобула дві медалі: Юлія Левченко у стрибках в висоту одержала перемогу з результатом 1,97 м, а Михайло Гаврилюк у метанні молота, з результатом 72,21 м, посів бронзову сходинку п’єдесталу.

◊◊◊

13 липня в Стамбулі (Туреччина), проходив юнацький Чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF). Українська збірна посіла п’яте загальнокомандне місце, здобувши 2 золотих, 3 срібних та 1 бронзову нагороду:

◊◊◊

А 16 липня в Києві пройшов другий «Kyiv Athletics Festival» на призи президента ФЛАК Віктора Грінюка. Змагання ці зацікавили тим, що вперше на доріжку поряд з професіоналами мали змогу вийти аматори. Для них було запропоновано три дистанції на вибір: 100м, 400м та 1500м. Для когось це був перший досвід змагань на доріжці. І, традиційно, на цих змаганнях прийняли участь спортсмени з Чернігова. Євгенія Шульга змагалась на дистанції 100м.В попередньому забігу показала час 12,47, а вже у фіналі, з результатом 12,44, виборола бронзову нагороду. Дворніков Андрій, таку ж дистанцію, подолав за 11,57, але, нажаль, не зміг потрапити до фіналу.

◊◊◊

А тільки вчора вечері завершився Чемпіонат Європи серед юніорів, який проходив з 18 по 21 липня в м. Борос (Швеція). В загальнокомандному заліку перемогу отримала команда Великобританії та Північної Ірландії, на другому місці – Італія, на третьому – Нідерланди, а українська збірна — четверта. В нашій скарбничці опинилось 4 золоті та 2 срібні медалі:

Магучіх Ярослава висота 1,92 м І
Кохан Михайло молот 84,73 м І
Іваненко Валерія молот 65,83 м І
Коноваленко Артем довжина 16,50 м І
Кравченко Ілля жердина 5,31 м ІІ
Дорощук Олег висота 2,14 м ІІ

Виступали на цих змаганнях і вихідці з Чернігівщини. Так, Марія Буряк з Носівки, змогла пробитись у фінал з бігу на 400 м з/б, де, з особистим рекордом 58,49, посіла 7е місце.

Юлія Лобан з Козельця,  виступивши в жіночому семиборстві, посіла 12 сходинку, набравши 5281 очко.

Олександр Погорілко з Коропщини, приймав участь у двох видах програми. Спочатку він виступав особисто, на дистанції 400 м, де в попередніх забігах з результатом 48,52, зайняв 22 місце і не зміг пробитись до наступного кола змагань. А вже разом з Шинкарем Тарасом, Голубом Ярославом та Барабановим Микитою біг у фінальному забігу естафети 4х400м. Хлопці посіли 6е місце з результатом 3.10,75. Дуже шкода, але їм всього 0,75с не вистачило до виконання нормативу Майстра спорту України.

◊◊◊

Надзвичайно насичений змагальний місяць ще не завершився! Вже сьогодні, в м. Баку (Азербайджан), розпочинається легкоатлетична програма Європейського Юнацького Олімпійського фестивалю, а вже за кілька днів, 25-26 липня в Луцьку розпочнеться Командний Чемпіонат України серед дорослих та молоді. Також з 26.07 по 4.08 нас чекатимуть Європейські ігри  Майстрів (м. Турин, Італія) та 27-28.07 — Чемпіонат Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій з естафетного бігу (м. Ерзурум, Туреччина). Тож чекаємо на новини та слідкуємо за досягненнями українців!