З 12 по 17 серпня ми могли спостерігати за виступами українських спортсменів на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики у Цюріху.

На цьому, патріотичному, чемпіонаті Європи ми змогли побачити і перемоги наших спортсменів, і не тільки над суперниками, а й над собою. На жаль, були і несподівані поразки. Але наші спортсмени, самовіддано змагались за результати І нагороди, як могли демонстрували свою приналежність до України!

легка атлетика УкраїнаСиньо-жовті (вже традиційно) шиповки Богдана Бондаренка, синьо-жовті стрічки у волоссі наших легкоатлеток, «Слава Україні!» в кінці жіночої естафети — Це чув и бачив весь світ! Найголовніше — їхні очі — сповнені гордості и щастя, коли у небі Цюріху майорів наш прапор! Це Було Незабутня!

І так, розповімо про перемоги нашої збірної команди України.
Ольга Саладуха нас порадував третьою поспіль золотою медаллю Чемпіонату Європи, перемогла вона суперниць з Росії (Катерина Конєва — 14м69см та Ірина Гуменюк -14м46см). Результат Ольги 14м73см.

У стрибках висоту в тому, що у нашої команди буде дві медалі, не сумнівався, напевно, ніхто. Але золото і срібло, це круто, ще й в такі погодні умови. Браво хлопці. Богдан Бондаренко став чемпіоном (2,35м), Андрій Проценко завоював срібло (2,33м) та Іван Ухов з Росії третій (2,30 м).

Першу медаль для України на цьому Чемпіонаті завоювала Людмила Оляновская на 20 км спортивною ходьбою. Вона пройшла дистанцію за 1:28:07с, всього 1 секунду виграла у суперниці з Чехії Анешкі Драхотовой, а чемпіонкою стала представниця Росії — Ельміра Алембекова (1:27:56с).

Єдину бронзову медаль завоював Сергій Смелик, але на якій дистанції ?! У спринті, на 200 метрів, коли останній раз таке було, хто пам'ятає ??? Сергій показав свій особистий рекорд, тепер він дорівнює 20,30с, не так і багато програв "великому *" французу Крістоферу Леметр — 20,15с (* перший білий спринтер який вибіг з 10 секунд на 100 метрів), а переміг за всіма статтями Адам Джемиль з Великобританії (19,98с)

Ольга Земляк зуміла утримати свою срібну нагороду у боротьбі з двома спортсменками (51,36с), бронза у іспанки Індіри Терера (51,38с), а чемпіонкою стала італійка Лібанов Грено (51,10с).

Ще одне срібло, на 400 м з / б завоювала Анна Тітімець, встановивши свій особистий рекорд, показавши час 54,56с, менше десятої частки секунди програла переможниці з Великобританії Ейлід Чайлд (54,48с), бронза у Ірини Давидової з Росії (54, 60с).

Усього однієї клітини не вистачило нашій естафетній команді до золота, але срібло в такій боротьбі багатого варто. Друге місце в естафеті 4 по 400 метрів, для нашої країни завоювали дівчата, у складі Наталії Пігіди, Христини Стуй, Анна Рижикова, Ольги Земляк, Дарина Приступа, Ольга Ляхова. З найкращим результатом сезону для себе, пробігли дівчата 3,24,32с. Чемпіонками стали француженки 3,24,27 (кращий результат сезону в Європі) і бронза у Великобританії 3,24,34с.

Україна зайняла 7-е місце в медальному заліку на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики! Спасибі нашим спортсменам, які в жорсткій боротьбі принесли нашій країні медалі, їх тренерам за професіоналізм і терпіння, їх батькам, які подарували нашій країні таких чудових спортсменів, справжніх патріотів !!!!

Слава нашим героям! Слава спортсменам України!