23-28 червня в Мінську (Білорусь) пройшли ІІ Європейські ігри, на яких Збірна команда України з легкої атлетики здобула впевнену перемогу!  Там було вперше випробувано новий формат легкоатлетичних змагань, який отримав назву DNA – Динамічна легка атлетика. Для тих, хто не слідкував за цими змаганнями на стадіоні, а дивився on-line, спочатку було дуже незвично, а часом не зрозуміло, що відбувається на спортивниій арені. Все проходило дійсно швидко і динамічно.

Спочатку команди проходили відбір в чотирьох групах кваліфікаційного раунда, де змагались по 6 команд з різних країн. За результатами останнього виду, змішаної комбінованої естафети переслідування, напряму до півфіналів виходили 4 переможця кожної групи та ще 2 команди за найкращим часом. Всі інші команди проходили до чвертьфіналів, де продовжували між собою боротися ще за 6 путівок до півфіналу. Зрештою до фіналу відібрались команди Франції, Чехії, Німеччини, Білорусі, України ти Італії. Забігаючи наперед, хочеться сказати, що наша збірна на кожному етапі змагань здобувала перемогу в своїй групі. В результаті Українська збірна здобуває золото, срібло виборюють господарі змагань – команда Білорусі, а бронзову нагороду отримує  Німеччина.

Одним з найбільших позитивних моментів нового формату є сам факт командних змагань, до яких було включено дві змішаних естафети (4х400м та 800м+600м+400м+200м), що однозначно додало видовищності! І, напевно, найбільшим “проривом” та “цікавинкою” стала змішана комбінована естафета 800м+600м+400м+200м, яка була проведена в форматі гонки переслідування. Гандикап визначався за різницею командних очок, які спортсмени набирали в індивідуальних видах. Він становив 1 секунду за кожних 3 очки різниці. Отож, команда, яка фінішує першою в останньому виді (естафеті), стає переможницею всіх змагань. Таким чином, боротьба за кожне залікове очко, у кожному наступному виді, була надзвичайно запекла. Спортсмени несли відповідальність не тільки за свій резільтат і місце, а й за всю команду, за додаткові секунди гандикапу в останньому вирішальному виді.

Проблемним моментом була незвичайна формула визначення переможців в індивідуальних видах, де спортсмени робили меншу клькість спроб, ніж зазвичай. Все фактично проходило у форматі двобоїв, де часто все вирішувала одна спроба. Новим було й те, що на різних етапах одного виду, керівництво команд могло замінювати спортсменів. І це стосувалось не тільки естафетних команд, де таке повсякчас практикується. Наприклад, у кваліфікаційному раунді стрибків у висоту, Україну представляв Бондаренко Богдан, а вже у півфіналі та фіналі – Проценко Андрій. І висоту в кожному раунді спортсмен міг попередньо замовити, не зважаючи на суперника. Тобто було багато тактичних та стратегічних нюансів.

У фінальній естафеті українська команда, в складі Гуцола Євгена, Ляхової Ольги, Позднякова Олексія, Качур Яни, рушила на дистанцію одночасно з командою Білорусі, але у запеклій боротьбі змогла здобути і втримати свою перевагу!

І не зважаючи на те, що виходець з Прилук, Поздняков Олексій, наразі предствляє Донецьку область, хочеться привітати спортмена та його тренерів Марченко М.С. та Завгородню О. з вдалим виступом на цьому турнірі!

Загалом такий неординарний формат змагань ще не один раз буде обговорюватись, критикуватись та вдосконалюватись. Але він має право на життя. Враження від пергляду залишились однозначно позитивні, особливо з огляду на яскраву перемогу наших спортсменів.

А Ви спостерігали за ІІ Європейськими іграми? Нам було б цікаво дізнатись ваші враження від такого формату легкоатлетичних змагань в коментарях!

Всі результати змагань можна знайти за посиланням https://minsk2019.by/ru/tsrd/ATH/results

 

 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment