Липень місяць видався надзвичайно багатим на змагання, особливо європейського та міжнародного рівня. Пропонуємо вашій увазі, короткий огляд результатів та досягнень українських спортсменів:

З 2 по 14 липня в Неаполі (Італія), проходила Всесвітня Універсіада. В загальному заліку Україна посіла 11е місце, здобувши 20 медалей різного ґатунку в різних видах спорту (6 золотих, 7 срібних та 7 бронзових). Змагання з легкої атлетки проходили з 8 по 13 липня. Загалом легкоатлети принесли в українську скарбничку 5 золотих та 3 срібні медалі. Це дозволило посісти 2е загальнокомандне місце, серед всіх збірних. Призерами Всесвітньої Універсіади стали:

Бех-Романчук Маринадовжина6,84 мІ
Чумаченко Юліявисота1,94 мІ
Климець Іринамолот71,25 мІ
Корсун Ольгапотрійний13,90 мІ
Миколенко Марія, Голенєва Анастасія, Климюк Катерина, Мельник ТетянаЕстафета 4х400м3.30,81І
Геращенко Іринависота1,91 мІІ
Регеда Сергіймолот74,27 мІІ
Собчук Олена, Філюк Марія, Мирончук ВалентинаСпортивна ходьба 20кмІІ (команда)

В цих змаганнях приймали участь і чернігівські спортсмени, які, нажаль, зараз представляють інші регіони країни:

Миколенко Марія, окрім золота в естафеті 4х400м, посіла 4е місце в фіналі бігу на 400м з бар’єрами, показавши свій кращий результат сезону – 56,55 ;

Красутська Анна у фіналі  з потрійного стрибка, показала результат 13,56 м і посіла п’яте місце;

Поздняков Олексій, на дистанції 200м, з результатом 21,67, не зміг потрапити до наступного кола змагань.

◊◊◊

6-7 липня в Лондоні пройшов Кубок Європи на 10 000 м. Найкраще серед українок виступила Даря Михайлова , посівши сьоме місце з особистим рекордом 32.27,41, Котовська Ольга показала результат 33.01,96, Валерія Зіненко – 33.05,24. Жіноча команда посіла ІV загальнокомандне місце. Серед чоловіків найкраще себе показав Богдан-Іван Городиський – 28.27,44, також гарно виступили Нижник Микола – 29.02,45, Сірук Дмитро – 29.03,30, Романенко Роман – 29.04.10. Чоловіча команда посіла VІ загальнокомандне місце.

◊◊◊

7 липня швейцарське містечко Цермат, приймало Чемпіонат Європи з гірського бігу. Спортсмени повинні були подолати 10,1 км з набором висоти +1030м/-45м. Україну представляли три спортсмени:

Олена Китиця -1:09,42 – 30е місце;

Олександр Ченікало – 59,45 – 41е місце;

Богдан Добранський – 1:02,30 – 60е місце.

◊◊◊

11-14 липня в Евле (Швеція) пройшов молодіжний Чемпіонат Європи (U23), на якому українська команда здобула дві медалі: Юлія Левченко у стрибках в висоту одержала перемогу з результатом 1,97 м, а Михайло Гаврилюк у метанні молота, з результатом 72,21 м, посів бронзову сходинку п’єдесталу.

◊◊◊

13 липня в Стамбулі (Туреччина), проходив юнацький Чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF). Українська збірна посіла п’яте загальнокомандне місце, здобувши 2 золотих, 3 срібних та 1 бронзову нагороду:

◊◊◊

А 16 липня в Києві пройшов другий «Kyiv Athletics Festival» на призи президента ФЛАК Віктора Грінюка. Змагання ці зацікавили тим, що вперше на доріжку поряд з професіоналами мали змогу вийти аматори. Для них було запропоновано три дистанції на вибір: 100м, 400м та 1500м. Для когось це був перший досвід змагань на доріжці. І, традиційно, на цих змаганнях прийняли участь спортсмени з Чернігова. Євгенія Шульга змагалась на дистанції 100м.В попередньому забігу показала час 12,47, а вже у фіналі, з результатом 12,44, виборола бронзову нагороду. Дворніков Андрій, таку ж дистанцію, подолав за 11,57, але, нажаль, не зміг потрапити до фіналу.

◊◊◊

А тільки вчора вечері завершився Чемпіонат Європи серед юніорів, який проходив з 18 по 21 липня в м. Борос (Швеція). В загальнокомандному заліку перемогу отримала команда Великобританії та Північної Ірландії, на другому місці – Італія, на третьому – Нідерланди, а українська збірна – четверта. В нашій скарбничці опинилось 4 золоті та 2 срібні медалі:

Магучіх Ярославависота1,92 мІ
Кохан Михайломолот84,73 мІ
Іваненко Валеріямолот65,83 мІ
Коноваленко Артемдовжина16,50 мІ
Кравченко Ілляжердина5,31 мІІ
Дорощук Олегвисота2,14 мІІ

Виступали на цих змаганнях і вихідці з Чернігівщини. Так, Марія Буряк з Носівки, змогла пробитись у фінал з бігу на 400 м з/б, де, з особистим рекордом 58,49, посіла 7е місце.

Юлія Лобан з Козельця,  виступивши в жіночому семиборстві, посіла 12 сходинку, набравши 5281 очко.

Олександр Погорілко з Коропщини, приймав участь у двох видах програми. Спочатку він виступав особисто, на дистанції 400 м, де в попередніх забігах з результатом 48,52, зайняв 22 місце і не зміг пробитись до наступного кола змагань. А вже разом з Шинкарем Тарасом, Голубом Ярославом та Барабановим Микитою біг у фінальному забігу естафети 4х400м. Хлопці посіли 6е місце з результатом 3.10,75. Дуже шкода, але їм всього 0,75с не вистачило до виконання нормативу Майстра спорту України.

◊◊◊

Надзвичайно насичений змагальний місяць ще не завершився! Вже сьогодні, в м. Баку (Азербайджан), розпочинається легкоатлетична програма Європейського Юнацького Олімпійського фестивалю, а вже за кілька днів, 25-26 липня в Луцьку розпочнеться Командний Чемпіонат України серед дорослих та молоді. Також з 26.07 по 4.08 нас чекатимуть Європейські ігри  Майстрів (м. Турин, Італія) та 27-28.07 – Чемпіонат Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій з естафетного бігу (м. Ерзурум, Туреччина). Тож чекаємо на новини та слідкуємо за досягненнями українців!