30-31 жовтня у м.Ужгород пройшов Чемпіонат України з кросу серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків. На базі цих змагань був проведений Чемпіонат України з кросу серед ДЮСШ та СДЮШОР.

Як і зазвичай, у підрахунку командної першості, була використана система штрафних очок. А при відсутності представника області на певному виді змагань, команді нараховувались очки, як за на ступне місце після останннього зафіксованого результату.  Чим вище за місцем знаходиться учасник змагань, тим менше штрафних очок він принесе своїй команді.

Чернігівська область була предаставлена лише чотирма спортсменами ( 1 чоловік та 3 жінки). Тож, за підсумком набраних 640 штрафних очків, посіла передостаннє, 24е місце.  За кількістю учасників та очків ми перемогли лише Запорізьку область (3 учасники і 25 місце).

Наші спортсмени показали такі результати:

 • Жмурко Анна – 2 км жінки- 6.51 – 4 місце
 • Дятлова Юлія – 2 км жінки- 6.58 – 8 місце
 • Олійник Павло – 2 км чоловіки – 5.49 – 9 місце
 • Аллахвердієва Анна – 4 км юніорки – DNF

А лідерство в командному заліку Чемпіонату України захопила найбагаточисельніша команда – збірна Вінницької області ( 41 учасник – 303 очки), на другому місці – м.Київ (34 учасники – 353 очки), на третьому – Хмельницька область ( 24 учасники -369 очок). Також команда  Вінницької області виграла як першсть серед ДЮСШ, та і першість серед СДЮШОР.

Всі результати змагань за посиланням http://competitions.uaf.org.ua/2019.10.30-31_uzhhorod/index.php?r=site/index

На мою думку, дуже сумна та лякаюча статистика! Адже залікові очки принесли тільки дорослі учасники! Невже в одній з найбільших за площею областей України немає спортсменів молодіжного, юніорського, юнацького віку, які б хотіли прийняти участь в змаганнях загальноукраїнсього рівня? Адже нещодавно були проведені чемпіонати області та міста з кросу. Гадаю, з багатьох районів були б бажаючі поборотись на чемпіонаті України, здобути певний досвід! Це не змагання на доріжці, де потрібні певні умови для підготовки і спортсмени часто допускаються за результатом, чи спортивними розрядами… В чому проблема Чернігівької області? В недофінансуванні? У байдужості спортивного керівництва? У відсітності спортсменів? В небажанні тренерів працювати? Хотілося б почути думку наших користувачів!

 

 

Один коментар до “Чемпіонат України з кросу”
 1. Прикро ,але мабуть всі ці фактори.
  Фінансова мотивація для тренерів і спортсменів повинна бути, інакше далеко не заїдеш ( забіжиш)).
  Радує трохи , що бігові доріжки на Гагаріна і на Юності положили.
  Ще побільшало любителів у місті, то можливо і діти будуть більше тягнутися до легкої атлетики, надія є ))

Залишити відповідь